Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Policjanci zatrzymali 19-latka, który nie mając uprawnień do kierowania, jadąc z nadmierną prędkością, nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w zaparkowany pojazd osobowy. Po badaniu alkomatem okazało się też, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Dzisiaj po godzinie 2:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy z polecenia dyżurnego udali się do miejscowości Spalona, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejscu okazało się, że kierujący pojazdem osobowym 19-letni mieszkaniec Legnicy, jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w zaparkowany pojazd marki Audi. Dodatkowo młody mężczyzna nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu.
Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

19-latek za kierowanie pojazdem bez uprawnień i jazdę z nadmierną prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, został ukarany mandatami karnymi. Natomiast za kierowanie w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed  Sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości