Godzina dla Ziemi. Wyłączmy światło dla naszych rzek, niech płyną

 

Legnica po raz kolejny bierze udział w akcji „Godzina dla Ziemi”. Prosimy o przyłączenie się do niej na stronie https://godzinadlaziemi.pl/ oraz o wyłączenie na godzinę (20.30-21.30) oświetlenia w sobotę (28 marca).

W tym dniu wyłączona zostanie także iluminacja następujących obiektów w Legnicy:

·         hali sportowej przy ul. Sejmowej,

·         skateparku oraz rowerowego placu zabaw pumptrack w Parku Bielańskim,

·         boiska treningowego przy Stadionie Miejskim im. Orła Białego.

W sobotę o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. Zamierzamy wyrazić w ten sposób troskę o przyszłość środowiska naturalnego. W tym roku w Polsce akcja odbędzie się pod hasłem Nie tamuj rzek! Niech płyną.

Akcja stworzona została przez ekologów z organizacji WWF (Word Wide Fund for Nature) i odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. W ciągu tych lat wzięło w niej udział ponad 180 krajów na 7 kontynentach. Na 60 minut zgaszono światła takich obiektów jak: Piramidy w Gizie, Wieża Eiffla w Paryżu, Big Ben i Pałac Buckingham w Londynie, most Golden Gate w San Francisco, Opera w Sydney, Koloseum w Rzymie, Taj Mahal w Indiach i tysiące innych.

Również w Polsce zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, takie jak: Stadion Narodowy oraz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Kościół Mariacki w Krakowie, Dwór Artusa w Gdańsku czy Spodek w Katowicach.