Legniccy policjanci podczas codziennej służby sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscu zamieszkania i nie potrzebują pomocy. Od wczoraj legnickich funkcjonariuszy wpierają żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza

Każdego dnia na terenie Legnicy i powiatu legnickiego rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową, które mają zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywają. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim.

Legniccy funkcjonariusze każdego dnia sprawdzają blisko 300 osób objętych kwarantanną. Od wczoraj policjantów wpierają żołnierze z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza. Umundurowani policjanci i żołnierze o różnych porach w ciągu doby udają się w miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej. Funkcjonariusze za pomocą telefonów komórkowych, domofonu oraz kontaktu wzrokowego przez okno domu, balkonu rozmawiają z ludźmi o ich stanie zdrowia i bieżących potrzebach. Mundurowi zachęcają osoby objęte kwarantanną do ściągnięcia aplikacji w telefonie komórkowym „Kwarantanna domowa”.

Do dnia dzisiejszego legniccy policjanci nie otrzymali informacji o osobach, które by nie stosowały się do kwarantanny domowej. W dalszym ciągu apelujemy o pozostanie w domach, zachowanie szczególnej ostrożności oraz o odpowiedzialne zachowania i nie narażanie innych na ryzyko zachorowania.

 

mł. asp. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości