Pamiętamy o seniorach. Wolontariusze robią im zakupy

W naszym mieście trwa akcja zakupy dla seniora.  Korzystają z niej  mieszkańcy Legnicy (nie będący pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej), mieszkający samotnie, bądź z osobą niepełnosprawną, długotrwale chorą lub niesamodzielną.

- Starsi ludzie cieszą się, że ktoś o nich pamięta i przychodzi im z pomocą – mów Jakub Należny koordynator akcji i szef Centrum Wolontariatu Miejskiego. – Dostarczamy im  oprócz żywności i środków higienicznych   także inne potrzebne artykuły.   

Jak skorzystać z tej pomocy? Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 602184458, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00. W tygodniu paczki możemy zamówić dwukrotnie. Przygotują je wolontariusze. Mogą Państwo zamówić artykuły pierwszej potrzeby do kwoty 50 zł. Senior płaci za nią przy odbiorze. Paczki zamówione do godziny 12:00 będą dostarczane w tym samym dniu, zamówienie przejęte po godzinie 12:00 będzie dostarczone dnia następnego.

Uwaga: dla zapewnienia bezpieczeństwa przed oszustami każda usługa ma swój unikatowy numer - do wyłącznej wiadomości seniora. Tym numerem będzie się posługiwał wolontariusz dostarczający paczkę. Paczki dostarczą wolontariusze, którzy będą mieli identyfikatory. Dowiezie ich do Państwa straż miejska. Bądźmy czujni. W tej akcji to Państwo składacie telefonicznie zamówienie. I na podstawie tego zamówienia zostanie dostarczona paczka. Żaden nasz wolontariusz nie zapuka do Państwa drzwi, oferując taką usługę przed złożeniem zamówienia.