Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas pełnienia służby zauważyli kierowcę, który zakopał się autem na polnej drodze i próbował z niej wyjechać. Funkcjonariusze postanowili pomóc mężczyźnie, wtedy też wyszło na jaw, że jest on kompletnie pijany. Jak się okazało, mieszkaniec Gminy Kunice miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15.

W minioną sobotę w południe funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie Gminy Ruja. W pewnym momencie zauważyli kierującego pojazdem osobowym, który wjeżdżając w polną drogę zakopał się i próbował wyjechać. Policjanci postanowili pomóc mężczyźnie. Wtedy też wyszło na jaw, że kierowca jest kompletnie pijany.

Jak się po chwili okazało, był to 36- leni mieszkaniec Gminy Kunice, który wybrał się w podróż do sąsiedniej gminy. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie  zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości