Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Legnicy i SPPP w Legnicy zatrzymali 21 -latka, który pod wpływem narkotyków kierował pojazdem marki Volkswagen. Dodatkowo mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj po godzinie 20:00 partol składający się z funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i funkcjonariusza Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, podczas pełnienia służby w jednej z miejscowości na terenie Gminy Chojnów zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u policjantów, że może on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Wypowiedzi 21-latka były nieskładne i niewyraźnie.

Policjanci przeprowadzili  badanie narkotestem, które wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających. To jednak nie koniec jego problemów.

Policjanci przy młodym mężczyźnie ujawnili środki odurzające w postaci marihuany. Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Teraz odpowie przed Sądem.

Przypomnijmy w świetle prawa za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

 

sierż. szt.  Anna Tersa

Powiązane wiadomości