Od poniedziałku w naszym województwie rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi upragniony wypoczynek dzieci i młodzieży. W związku z powyższym, w minionym tygodniu, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie odwiedzili Szkołę Podstawową w Rokitkach, gdzie rozmawiali o bezpieczeństwie z najmłodszymi, realizując program „Bezpieczne Ferie 2020”.

W poniedziałek 10 lutego br. rozpoczęły się ferie zimowe w kilku województwach, między innymi w województwie dolnośląskim. Realizując program „Bezpieczne ferie 2020”, mł. asp. Sławomir Nowak i asp. szt. Piotr Demiańczuk – dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chojnowie - w minionym tygodniu udali się do Szkoły Podstawowej w Rokitkach, gdzie rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Głównym celem spotkania była edukacja uczniów dotycząca spędzania czasu wolnego w taki sposób, aby uniknąć wszelkich zagrożeń. Przypomniano o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.  Rozmawiano także o tym, w jaki sposób i kiedy należy korzystać z numerów alarmowych, a także przedstawiono, w jaki sposób działają elementy odblaskowe i jak ważne jest ich posiadanie na odzieży wierzchniej. Na zakończenie spotkania każdemu z uczniów wręczono odblaski, dzięki którym będą widoczni na drodze.

Takie spotkanie powinno uchronić dzieci przed przykrymi doświadczeniami oraz pozwoli na bezpieczną organizację wolnego czasu.

 

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości