Zagrajmy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Już w sobotę rozpoczyna się wielkie granie z Wielką Orkiestrą  Świątecznej Pomocy. Kulminacja tego najbardziej znanego koncertu ludzkich serc w niedzielę, 12 stycznia. Zagrajmy wszyscy w tej najpiękniejszej na świecie Orkiestrze.

W Legnicy wydarzenia związane z 28. Finałem WOŚP rozpoczną się już 11 stycznia - koncertem rockowym w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, podczas którego wystąpią zespoły Airstrike, Anastasis, Diler Music Band, Lift Off, Metalion, Miasto Gniewu, No Idea, Polish Fiction. W przerwach między koncertami odbędą się licytacje, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na WOŚP. Początek koncertu o godz. 17.00. Wstęp: 10 zł (lub więcej) do puszki WOŚP.

W niedzielę, 12 stycznia, odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obok wielu atrakcji (szczegóły w programie na końcu tekstu) odbędą się też licytacje. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują różnego rodzaju operacji.

Na licytacje w Legnicy zapraszamy od godz. 14.30 do Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Będą odbywać się średnio co godzinę - ostatni blok licytacji zaplanowany jest ok. godz. 18.30. Co ważne - za wylicytowane przedmioty będzie można zapłacić kartą, terminal będzie przy scenie.

Legniczanie będą mogli wylicytować m.in. miniaturę kasku Roberta Kubicy z wyścigu w Singapurze (wraz z autografem znakomitego kierowcy), pokaz Kuchni Molekularnej na wyłączność, przejażdżkę Mustangiem, voucher na Grę Miejską X Run Adventure, voucher uprawniający do bezpłatnego wejścia na biletowane imprezy LCK w 2020 r., rejs żaglówką po Jeziorze Kunickim, miejsce na własną publikację/reklamę w legnickich mediach, koszulkę Miedzi Legnica z autografami piłkarzy, bilet na występ kabaretu Jurki oraz wiele innych biletów na spektakle, koncerty, występy a także przeróżne gadżety, zapas kawy, vouchery do restauracji, cukierni, hotelu, na stylizację paznokci itp.

Będą też do wylicytowania dzieła sztuki - wśród nich to najbardziej spektakularne: giclée Miasteczkolot Kupców Śledziowych (2016), autorstwa Jarosława Jaśnikowskiego.

Giclée zostanie wylicytowane w zestawie z kalendarzem „Parowozy 2020” i albumem „Świat alternatywny” z pracami Jaśnikowskiego. Ten wybitny, urodzony w Legnicy malarz jest jednym z czołowych twórców realizmu fantastycznego w Polsce. Jego malarstwo olejne można zobaczyć w wielu galeriach sztuki współczesnej w kraju i na świecie.

Przekazane dla WOŚP giclée to specjalistyczny, wysokojakościowy wydruk na płótnie obrazu namalowanego na zamówienie miasta, z przeznaczeniem do miejskiego kalendarza legnickiego na rok 2017, zatytułowanego „Magiczna Legnica”. Praca nawiązuje do legnickich śledziówek. Oryginał (obraz) znajduje się w rękach prywatnego kolekcjonera. Na aukcję trafia zaawansowana w technice wykonania, bliska oryginałowi kolorowa odbitka, którą wykonano jedynie w 10 egzemplarzach (ta posiada nr 2). Inną ciekawostką legnickich aukcji będzie gitara elektroakustyczna marki Tenson. Instrument został przekazany na licytację WOŚP już w ub. roku przez legnicką, heavy metalową grupę Metalion po ich „wośpowym” koncercie w Spiżarni (na instrumencie są autografy wszystkich muzyków zespołu). Po wygraniu ubiegłorocznej licytacji nowy właściciel zapowiedział, że instrument trafi powtórnie na aukcję - podczas tegorocznego Finału. Aby podnieść wartość gitary, odwiedził z nią kilka koncertów, podczas których autografy na instrumencie złożyli: Marek Napiórkowski, Leszek Cichoński, Artur Lesicki, Jack Moore (syn Gary`ego Moore`a), Tomasz Organek, Baron z Afromental i wszyscy członkowie zespołu Ga - Ga/Zielone Żabki. Jak zapewnia darczyńca - gitara spełni oczekiwania zarówno gitarzysty (jest w pełni sprawna, stroi i brzmi bez zarzutu), jak i kolekcjonera ceniącego dorobek znakomitych muzyków. Ma na sobie jeszcze dość miejsca na kolejne autografy.

Legnickie Centrum Kultury zaprasza na aukcje 28. Finału WOŚP w Legnicy 12 stycznia! Przedmioty na licytacje znajdziecie też na Allegro - link na stronie lck.art.pl.

Organizatorem Miejskiego Sztabu 28. Finału WOŚP jest po raz kolejny Hufiec ZHP im. Janusza Korczaka w Legnicy. Sztab działa w Galerii Piastów na I piętrze od godz. 9.00 do 21.00. Na ulicach miasta zbiórkę prowadzić będzie 225 wolontariuszy z kilkudziesięciu szkół.

- Utworzyliśmy trzy skarbony stacjonarne, czyli puszki przypisane do konkretnych miejsc - w pizzeri Domino's Pizza, w sklepie SPORTPL oraz w Fitarenie – mówi Mateusz Materek, szef sztabu WOŚP w Legnicy. – Zarówno w sobotę 11 stycznia, jak i 12 stycznia w Akademii Rycerskiej pracować będzie wolontariusz z terminalem płatniczym. Taki terminal będzie także dostępny w dniu Finału w sztabie. Dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym wolontariusze poruszać się będą autobusami na podstawie identyfikatora – dodaje szef sztabu.

Sztab przekazał do licytacji liczne WOŚP-owe gadżety, wśród których znalazły się takie podpisane przez Jerzego Owsiaka, a także piłka reprezentacji Polski U-16 z 1997 (z ciekawymi podpisami zawodników) oraz plakaty dwóch zespołów z Woodstocku z ich podpisami.

PROGRAM

12 stycznia zapraszamy na wielki Finał WOŚP do Akademii Rycerskiej. Start o godz. 14.00 - wstęp wolny

DZIEDZINIEC

Strefa gastronomiczna

godz. 14.00 - 17.00 - Legniccy motocykliści

Prezentacja amerykańskich aut – Wowers

godz. 15.00 - Kąpiel legnickich morsów

SALA MANEŻOWA (wejście od dziedzińca)

Licytacje i występy: MCK, Diamond Studio, Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, Studio Fame Art, pokaz tańca flamenco, Bartek Rzepka (półfinalista Must Be The Music), duet akrobatyczny Daria i Aleksandra (półfinalistki Mam Talent). Gwiazda wieczoru: The Vanilla Shake

godz. 20.00 - Światełko do nieba

LICYTACJE NA SCENIE

godziny: 14.30, 15.30, 16.30, 17.30, 18.30

HALL

1. Jola Watral: stylistka, wizażystka, doradca wizerunku, personal shopper. Masz w szafie rzeczy, które nie wiesz jak nosić? Przynieś ze sobą! Na miejscu uzyskasz stylowe porady, a także analizę kształtu twarzy pod kątem doboru makijażu i fryzury.

2. Wytwórnia Ruchu Arkadiusz Gdula: porady z zakresu fizjoterapii niemowlaków i osób dorosłych.

3. Specjalistyczny Gabinet Podologiczny Aleksandra Butyńska Rakieć oraz Medicor Gabinet Masażu i Ortopodologii Marek Rakieć.

4. Centrum Medyczne Cmed: - DKMS, czyli możliwość zostania dawcą szpiku

-Konsultacje z zakresu cukrzycy

-stanowisko zabiegowe - pomiary ciśnienia, glukozy we krwi oraz spirometria, czyli badanie przesiewowe chorób płuc

5. Koła Naukowe Młodych Medyków

- sekcja Ratownictwo medyczne

- sekcja Pielęgniarstwo

-Koło Naukowe Dietetyków i Coachingu

- Koło Naukowe Fizjoterapeutów

Koła Naukowe zaprezentują:

- szkolenie z zakresu pierwszej pomocy u osób dorosłych i dzieci,

- pomiar ciśnienia tętniczego krwi,

- profilaktykę chorób cywilizacyjnych,

- analizę składu i masy ciała,

6. Wowers: twórcy aplikacji dla osób z branży beauty. Natalia - stylistka paznokci. Maciek - tatuażysta. Będą opowiadać o swoim zawodzie, na miejscu będzie można zrobić także zmywalne tatuaże z serduszkiem i ozdobne naklejki na paznokcie. Obydwoje są pasjonatami Mustangów, które będzie można oglądać na dziedzińcu.

7. Mat &Wi Klaudia Gaweł: warsztaty szycia na maszynie worków na WF oraz eko woreczków na warzywa i owoce

8. Domino′s Pizza - zapewnia pyszną i najszybszą pizzę w mieście. Szukajcie kuriera oraz pracowników Domino′s którzy oprócz pizzy będą mieć także kupony rabatowe i inne niespodzianki.

9. Regionalny Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy : domowe wypieki, kawa i herbata

I PIĘTRO

Warsztaty plastyczne dla dzieci

SALA KRÓLEWSKA (wejście od ul. B. Bilsego)

godz.16.00 - Zwiedzanie z przewodnikiem oraz

MUZEUM MIEDZI

godz. 12.00 - 16.00 - Zwiedzanie wystawy „Poczet królów i książąt polskich” Jana Matejki,

wstęp: dowolny datek do puszki WOŚP

OSiR

Legnicki Bieg i Marsz z Serduszkiem, start o godz. 15.00 spod siedziby OSiR, ul. NMP 7, zapisy w biurze biegu (OSiR) 12 stycznia od 14.00.

Zapraszamy, niech będzie nas jak najwięcej! Razem zagrajmy dla ratowania zdrowia i życia dzieci.

(Źródło: ego LCK)