Pięć lat i liczne sukcesy. Bo w orkiestrze wielka siła

7 grudnia (sobota) w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej, odbędzie się Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 5-lecia istnienia Dziecięco-Młodzieżowej Legnickiej Orkiestry Dętej. Bilety po 10 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy) są dostępne w Galerii Satyrykon (Rynek 36).

Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta, działająca przy Legnickim Centrum Kultury, powstała jesienią 2014 r. Jej pomysłodawcą, twórcą, dyrygentem i kapelmistrzem jest Piotr Budzianowski.

W zespole grają dzieci od 10 roku życia, które gry na instrumentach dętych nauczyły się w orkiestrze od podstaw. Zespół, mimo krótkiego stażu, odnosi znaczące sukcesy. Orkiestra jest już trzykrotnym laureatem Brązowego Pasma na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru organizowanych w Lesznie, laureatem specjalnego wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr w Czeskiej Kamienicy, a w tym roku – na Dolnośląskim Przeglądzie Orkiestr Dętych Legnica 2019 - zdobyła prestiżowe Złote Pasmo.

(Źródło: ego LCK)

Powrót na listę aktualności

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.