Doświadczaj sztuki wszystkimi zmysłami. Galeria zaprasza

W czwartek (5 grudnia) od godz. 17.00 Galeria Sztuki (pl. Katedralny 1) zaprasza na spotkanie z uczestnikami 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2019.

„Bliżej Sztuki” to spotkanie z młodymi twórcami, poświęcone zagadnieniom sztuki współczesnej oraz warsztaty, dzięki którym można nauczyć się doświadczania sztuki wszystkimi zmysłami.

Plan wydarzenia:

17.00–18.00

Warsztaty Sztuka-Projektowanie-Zmysły zostaną poprowadzone przez Joannę Dudek – absolwentkę Pracowni Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Podczas zajęć uczestnicy poszukają wizualnej odpowiedzi na doświadczane dźwięki, zapachy i dotyk.

18.00–19.00

Prezentacja Joanny Dudek, która stanowić będzie uzupełnienie warsztatów na temat wykorzystania zmysłów przez wybranych artystów i projektantów.

Krzysztof Latarowski (absolwent ASP we Wrocławiu) przedstawi działalność wrocławskiej JEST galerii prezentującej dokonania młodych, debiutujących artystów.

Spotkanie zakończy się dyskusją przy kawie i herbacie na temat kondycji współczesnej sztuki w Polsce. Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Organizatorzy proszą zainteresowanych o informację mailową lub telefoniczną: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 856 51 26.

Powrót na listę aktualności