Legniccy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu legnickiego podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego, do którego doszło 23 listopada br. na drodze krajowej nr 94 pomiędzy Legnicą - Chojnowem. W zdarzeniu obrażenia ciała doznały dwie osoby, a sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Wczoraj na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował 41-letniego mężczyznę.

Do tego poważnego zdarzenia doszło w sobotę 23 listopada br, przed godz. 17.00, na drodze nr 94 pomiędzy Legnicą a Chojnowem. Jak wynika ze wstępny ustaleń policyjnych, kierujący Mercedesem jadąc w kierunku Chojnowa najechał na tył poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego kierująca Nissanem straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby poniosły obrażenia ciała. Sprawca nie udzielając pomocy poszkodowanym, oddalił się z miejsca zdarzenia. Następnie po przejechaniu kilkuset metrów porzucił swój pojazd i uciekł.

Legniccy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania za sprawcą wypadku. Podejrzany mężczyzna kilkadziesiąt godzin po zdarzeniu był już w rękach funkcjonariuszy. Do zatrzymania doszło, kiedy 41-latek podróżował pociągiem bez ważnego biletu i nie potrafił podać danych osobowych osobie kontrolującej bilety.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie podejrzanemu 41-latkowi zarzutu spowodowania wypadku drogowego, w którym osoba poniosła ciężkie obrażenia ciała. Wczoraj, na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Za to przestępstwo grozi zakaz kierowania pojazdami i kara do 8 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Jagoda Ekiert

Powiązane wiadomości