Policjanci z legnickiej Komendy wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Legnicy zatrzymali trzy osoby podejrzane o wyłudzanie kredytów bankowych. Jedną z zatrzymanych jest pracownica banku, która przyjmowała wnioski a następnie załatwiała formalności bankowe. W ciągu kilku miesięcy oszuści wyłudzili z banku prawie 300 tys. zł. Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, współpracując z Prokuraturą Rejonową w Legnicy, zatrzymali  trzy osoby podejrzane o udział w grupie wyłudzającej kredyty z banku. Zatrzymani to dwie kobiety w wieku  33 i 37 lat oraz 42 - letni mężczyzna.

            Funkcjonariusze ustalili, że oszuści wyszukiwali osoby, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej, często osoby bezdomne, które za niewielką opłatą udostępniały im swoje dowody. Na ich podstawie były wystawiane sfałszowane dokumenty, które miały świadczyć o zatrudnieniu  i dochodach  „kredytobiorców”. Dzięki temu możliwe było uzyskiwanie przez podstawione osoby tzw. „słupy” zaciąganie zobowiązań.

            Jedną z zatrzymanych jest pracownica banku, która przyjmowała wnioski a następnie załatwiała formalności bankowe. 

             W taki sposób udało się oszustom uzyskać przynajmniej kilkanaście pożyczek. Z ustaleń policjantów wynika, że w ciągu kilku miesięcy oszuści wyłudzili z banku prawie 300 tysięcy złotych.

            Podczas przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych ujawniono telefony komórkowe i tablety, które mogą mieć związek z przestępstwem. Zabezpieczono również ujawnioną gotówkę w kwocie ponad 20 tysięcy zł.

            Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości