Świętowaliśmy Niepodległość w niepowtarzalnej atmosferze biegu ulicznego

Blisko 400 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w Legnickim Biegu Niepodległości (8 listopada) zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W biegu głównym na dystansie 5,5 km zwyciężyli: Szymon Belgrau z Międzyrzecza i Anna Ficner ze Złotoryi.

- W Legnicy pobiegłem po raz pierwszy i wygrałem - cieszył się po minięciu mety Szymon Belgrau. – Były to cudowne zawody i na pewno tu wrócę.

Ten legnicki bieg od lat ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Przyjeżdżają biegacze z całego kraju i zagranicy. W tym uczniowie VII liceum Ogólnokształcącego utworzyli szpaler z biało-czerwonymi flagami i pochodniami , co podkreśliło rangę wydarzenia.

Medale zwycięzcom wręczał m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wszyscy byliście zwycięzcami – powiedział. – Ten bieg jest wydarzeniem sportowym, społecznym i patriotycznym. Razem w ten sposób świętujemy to wyjątkowe święto.

Przed Biegiem Niepodległości swoje umiejętności sportowe zaprezentowały dzieci, uczniowie legnickich szkół oraz kijkarze, na znacznie krótszych dystansach.

 

 

Powrót na listę aktualności

1000 Znaków do wykorzystania