Świętowaliśmy Niepodległość w niepowtarzalnej atmosferze biegu ulicznego

Blisko 400 zawodniczek i zawodników uczestniczyło w Legnickim Biegu Niepodległości (8 listopada) zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W biegu głównym na dystansie 5,5 km zwyciężyli: Szymon Belgrau z Międzyrzecza i Anna Ficner ze Złotoryi.

- W Legnicy pobiegłem po raz pierwszy i wygrałem - cieszył się po minięciu mety Szymon Belgrau. – Były to cudowne zawody i na pewno tu wrócę.

Ten legnicki bieg od lat ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Przyjeżdżają biegacze z całego kraju i zagranicy. W tym uczniowie VII liceum Ogólnokształcącego utworzyli szpaler z biało-czerwonymi flagami i pochodniami , co podkreśliło rangę wydarzenia.

Medale zwycięzcom wręczał m.in. prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wszyscy byliście zwycięzcami – powiedział. – Ten bieg jest wydarzeniem sportowym, społecznym i patriotycznym. Razem w ten sposób świętujemy to wyjątkowe święto.

Przed Biegiem Niepodległości swoje umiejętności sportowe zaprezentowały dzieci, uczniowie legnickich szkół oraz kijkarze, na znacznie krótszych dystansach.

 

 

Powrót na listę aktualności