Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę, który włamywał się do altanek i pomieszczeń gospodarczych na terenie Legnicy. Policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Legnicy i przedstawili mu ponad 100 zarzutów. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawcę wielu kradzieży z włamaniem do altanek i pomieszczeń gospodarczych, do których doszło w 2018 i 2019 roku na terenie Legnicy. Sprawcą okazał się 38-letni mieszkaniec Legnicy, który już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci przedstawili mężczyźnie ponad 100 zarzutów kradzieży z włamaniem.

Łupem mężczyzny padło wszystko, co było wartościowe, między innymi elektronarzędzia.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował już wobec 38-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości