11 listopada br. był jednym z najważniejszych dni w szkolnym życiu młodzieży z klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Wiążący swoje dalsze życiowe plany z zawodem policjanta, strażaka, żołnierza i ratownika medycznego, uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. W uroczystości uczestniczył Komendant Miejski Policji w Legnicy insp. Leszek Zagórski.

11 listopada br. podczas uroczystych obchodów 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości na płycie legnickiego rynku odbyło się ślubowanie młodzieży klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in. Komendant Miejski Policji w Legnicy inspektor Leszek Zagórski, przedstawiciele pozostałych służb mundurowych i władz samorządowych oraz licznie przybyli rodzice uczniów i mieszkańcy Legnicy.

Ceremonia odbywała się z zachowaniem należytej powagi. Słowa ślubowania złożyło 140 uczniów klas I o profilu policyjnym, pożarniczo-ratowniczym, wojskowym i po raz pierwszy ratownictwa medycznego.

Uczestniczącej w ślubowaniu młodzieży serdecznie gratulujemy i życzymy spełnienia życiowych celów. Mamy nadzieję, że za kilka lat większość z uczniów zasili szeregi Policji lub innych służb mundurowych.

sierż. szt. Anna Tersa

Powiązane wiadomości