Policjanci z legnickiej komendy zatrzymali 30 -latka, który będąc pod wpływem narkotyków kierował pojazdem marki Audi. Jak się okazało, legniczanin posiadał też przy sobie metamfetaminę. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dzisiaj po północy policjanci Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podczas pełnienia służby na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi.

Z uwagi na silne pobudzenie mężczyzny, funkcjonariusze postanowili przebadać go na zawartość środków odurzających w organizmie. Jak się po chwili okazało 30-letni kierowca był pod wpływem narkotyków.

Policjanci ujawnili również ponad 20 porcji handlowych metamfetaminy, które posiadał legniczanin. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast  kierowanie pod ich wpływem zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

sierż. szt.  Anna Tersa

Powiązane wiadomości