W minionym tygodniu policjantka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola w Prochowicach. Spotkanie miało na celu zaznajomienie maluszków z właściwym zachowaniem na drodze. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa podczas zabawy oraz o ważnej funkcji, jaką pełnią odblaski podczas poruszania się po drodze zarówno rowerem, jak i pieszo.

 

W minionym tygodniu, policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odwiedziła dzieci z Miejskiego Przedszkola w Prochowicach.

Głównym celem spotkania było zaznajomienie maluszków z właściwym zachowaniem na drodze i bezpieczeństwem podczas zabawy. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego, zarówno podczas przemieszczania się rowerem, jak i pieszo. Policjantka opowiedziała, jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe umieszczone na odzieży wierzchniej oraz wyświetliła milusińskim bajkę edukacyjną. Dzieci poznały zawód policjanta, miały okazję do założenia czapki policyjnej oraz obejrzenia prawdziwych kajdanek.

 

sierż. szt.  Anna Tersa

Powiązane wiadomości