Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

W miniony piątek Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o rozboju, którego ofiarą był mieszkaniec Legnicy. Mężczyźnie grożono nożem po czym zabrano telefon komórkowy i pieniądze. Już następnego dnia legniccy policjanci zatrzymali 33-latka podejrzewanego o ten czyn. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą rozboju. Do zdarzenia doszło w miniony piątek po godzinie 23:00 na jednej z ulic w Legnicy. Jak ustalono, sprawca grożąc nożem doprowadził mężczyznę do stanu bezbronności i dokonał zaboru telefonu komórkowego oraz pieniędzy. Straty, jakie poniósł pokrzywdzony wynoszą ponad tysiąc złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z legnickiej komendy. Policjanci bardzo szybko ustalili sprawcę rozboju i już następnego dnia zatrzymali 33-letniego mieszkańca Legnicy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi kara od 3  do 12 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Anna Tersa