Legnicki dzielnicowy asp. szt. Dariusz Szczepanek wraz z Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej panią Agnieszką Rejchan odwiedzili dzieci w przedszkolu i Szkole Podstawowej nr 2 w Prochowicach. Spotkanie odbyło się w ramach dnia bez przemocy.

Dzielnicowy asp. szt. Dariusz Szczepanek z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wraz z panią Agnieszką Rejchan - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzili przedszkolaków i dzieci w Szkole Podstawowej nr 2 w Prochowicach. Spotkanie zostało zrealizowane z okazji dnia bez przemocy.

Podczas prowadzonej pogadanki dzielnicowy wskazywał najczęściej popełnianą agresję słowną i fizyczną oraz przemoc stosowaną wśród dzieci. Ponadto omówił zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz przypomniał o zagrożeniach płynących z jego użytkowania. Pani Dyrektor przeczytała dwie bajki, w których przedstawione były różne formy agresji i przemocy rówieśniczej. Wskazane były również wskazówki dla dzieci, jak radzić sobie z agresją i przemocą.

Dzieci, chętnie opowiadały o swoich dotychczasowych przeżyciach i odpowiadały na zadawane pytania przez zaproszonych gości.

mł.asp. Jagoda Ekiert

 

Powiązane wiadomości