Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Dzisiaj w godzinach 10-13 w sali obsługi klienta legnickiego ZUS-u, będzie można spotkać i porozmawiać z funkcjonariuszami legnickiej Policji o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i metodach działania oszustów na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”.

Wyłudzanie pieniędzy od seniorów, którzy chętnie nawiązują kontakty z obcymi to dla oszustów łatwy sposób na manipulację i szybkie wzbogacenie się. Ludzie w podeszłym wieku najczęściej nie zdają sobie sprawy z zagrożeń na jakie są narażeni przez oszustów, którzy chcą zabrać im często ostatnie oszczędności życia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka i przypominanie seniorom jak najczęściej o oszustwach, które są popełniane na ich szkodę.

Dzisiaj tj.20 września br., w godzinach od 10.00 do 13.00 w sali obsługi klienta legnickiego ZUS-u przy ulicy Grabskiego 26 w Legnicy, legniccy policjanci wspólnie z pracownikami ZUS-u przygotują punkt konsultacyjny, gdzie wspólnie rozmawiać będą z seniorami o ich bezpieczeństwie. W szczególności funkcjonariusze zwrócą uwagę na sposoby manipulacji i podstępne działania oszustów, którzy wymyślają coraz to inne sposoby na to, by wyłudzić pieniądze od starszych osób. Seniorzy będą również informowani jak nie dać się nabrać oszustom.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej rozmowy o ważnych sprawach dotyczących bezpieczeństwa.

mł.asp. Jagoda Ekiert

 

Powiązane wiadomości