Mali legniczanie zerwali z plastikiem. I to w artystycznej formie

Najmłodsi legniczanie, podczas półkolonii organizowanych przez SDK ”Koprenik” uczestniczyli (12 lipca) w zajęciach i warsztatach poświęconych segregacji odpadów oraz akcji “Zrywam z plastikiem”.  Poprowadzili je pracownicy Urzędu Miasta i Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Na zajęciach dzieciaki mogły się dowiedzieć, dlaczego jednorazowy plastik szkodzi środowisku i zdrowiu człowieka, a także w jaki sposób można go ograniczyć lub całkowicie usunąć z codziennego życia. Dowiedziały się też, jak prosto i skutecznie można zadbać o prawidłową segregację odpadów w swoim domu.

Podczas warsztatów z artystycznego upcyklingu dzieciaki mogły też wykazać się swoimi talentami twórczymi. Na tych zajęciach, zużytym plastikowym  opakowaniom, które normalnie trafiłyby do kubła na śmieci, dawali drugie życie. Mali artyści tworzyli nowe zabawki, szkatułki na dziecięcą  biżuterię i tajemnicze skrytki na skarby. Ta twórczość sprawiała im wiele radości i powodów do dumy.

- Już nigdy nie będę piła soku, czy wody przez plastikową rurkę! Bo po co? Niepotrzebna rzecz, a sprawia cierpienie wielu zwierzętom. A ja kocham zwierzęta - powiedziała Julia, jedna z uczestniczek warsztatów.

- Będę segregować moje śmieci i przekonam do tego moich rodziców, którzy na razie chyba nie widzą, jak to dobrze robić. Ja już wiem  - dodał Kuba.

Segregacja odpadów i dbanie o środowisko nie musi być wcale nudne. Wystarczy dobry pomysł i zachęta - resztę zrobi dziecięca wyobraźnia i pozytywna energia.

 

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.