Funkcjonariusze z Rewiru Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 30-latka, który pod wpływem narkotyków kierował pojazdem marki Opel. Mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Ponadto kierowca posiadał decyzje o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godziną 4:00 w Prochowicach dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel.

Podczas wykonywania przez policjantów czynności służbowych, mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny. Policjanci postanowili przebadać kierowcę na zawartość substancji psychotropowych oraz środków odurzających w organizmie. Jak się okazało 30-latek był pod wpływem narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili też przy nim środki odurzające w postaci metamfetaminy. To jednak nie koniec problemów 30-latka, gdyż po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż w jego sprawie została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, w świetle kodeksu karnego za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za przestępstwo z art. 180a Kodeksu Karnego – kierowanie pojazdem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

 

st. sierż. Anna Tersa