Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 26-latka, który pod wpływem narkotyków kierował pojazdem marki Toyota. Mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dzisiaj po godzinie 1:00 policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Toyota.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do zachowania 26- latka. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość substancji psychotropowych oraz środków odurzających w organizmie. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne. Mieszkaniec Legnicy znajdował się pod wpływem narkotyków. To jednak nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci metamfetaminy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, w świetle kodeksu karnego za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Anna Tersa

Powiązane wiadomości