Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Legnicka drogówka podsumowała poniedziałkowe działania „Trzeźwy Poranek”. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi skontrolowali 320 osób. Ujawniono dwóch nietrzeźwych kierujących.

Poniedziałkowe działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego. Przebadano łącznie 320 użytkowników dróg. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ujawnili dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej przed godziną 6:00 w Legnicy. Jadący pojazdem marki Toyota, 49-letni mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny kierowca został zatrzymany na jednej z ulic w Chojnowie przed godziną 7:00. Był to 56-letni mężczyzna, który kierował pojazdem marki MAN, mając promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcy stracili już swoje uprawnienia do kierowania. O dalszych losach kierowców zadecyduje Sąd.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

st. sierż. Anna Tersa

Powiązane wiadomości