Legniccy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju. Legniczanin wpadł w ręce policjantów krótko po tym, jak napadł na 21-latka i próbował ukraść mu 100 złotych. Sąd wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc na ulicy Kominka w Legnicy. Do mężczyzny w pewnym momencie podszedł 21-latek, który trzymając w ręce nóż, zażądał od niego pieniędzy w kwocie 100 złotych. Kiedy pokrzywdzony nie zgodził się, sprawca zaczął wymachiwać nożem ranią go w rękę. Na pomoc zranionemu mężczyźnie ruszyli koledzy, którzy stanęli w jego obronie. Dzięki zdecydowanej ich postawie, napastnik wycofał się. Jeden z mężczyzn zauważył przejeżdżający radiowóz i natychmiast udał się do niego, aby powiadomić o tym fakcie policjantów.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy natychmiast zareagowali i zatrzymali sprawcę. Napastnikiem okazał się być 21-letni mieszkaniec Legnicy. Prokurator Rejonowy w Legnicy wystąpił do Sądu Rejonowego w Legnicy z wnioskiem o areszt dla tego mężczyzny. Sąd Rejonowy w Legnicy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp. Jagoda Ekiert