Miasto parków, ogrodów i kwitnących kwiatów

W Legnicy już od kwietnia trwają nasadzenia drzew, krzewów i roślin kwitnących. Prace ogrodnicze nasiliły się w maju. Miasto kupiło kilkadzesiąt tysięcy sadzonek, które ozdobią parki, skwery, place, ulice i zieleńce.

Najpierw w wieżach kwiatowych pojawiły się barwne bratki, później w ramach naszego programu odnowy zieleni średniej i wysokiej wzbogacano wnętrza blokowe o drzewa, krzewy, byliny, trawy ozdobne i pnącza. W parkowej alei Orła Białego posadzono blisko 3,5 tys. różnobarwnych dalii.

Pod Ratuszem i w innych miejscach bratki będą zastąpione letnią kompozycją z pelargonii, ipomei oraz przepieknie pachnącej smagliczki. Podobne zestawy pojawią się w amplach, zawieszonych na latarniach w Rynku i na ulicy Najświętszej Marii Panny.

Dywan kwiatowy, zakładany po raz ostatni na placu Słowiańskim w oczekiwaniu na jego przebudowę, pożegna się feerią barw. Do jego wykonania posłużą m.in.: begonie, smagliczki, aksamitki, koleusy, heliotropy, wilczomlecze, stokrotki i szałwie.

Dywan kwiatowy powstanie na pewien czas także przy alei Wodnej w parku. Póżniej zastąpi go ogród różany. Na jednym z trawników z begonii wieczniekwitnącej utworzone będzie wielkie czerwone serce z deklaracją „I love Legnica”.

Powrót na listę aktualności