Legnicka drogówka podsumowała poniedziałkowe działania „Trzeźwy Poranek”. Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi skontrolowali 740 osób. Ujawniono jedną osobę w stanie nietrzeźwości oraz dwie osoby po użyciu alkoholu.

Poniedziałkowe działania pn. „Trzeźwy Poranek” miały na celu ujawnienie i wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych użytkowników. Akcja trwała od wczesnych godzin porannych. W tym czasie policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących na terenie powiatu legnickiego. Przebadano łącznie 740 użytkowników dróg. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ujawnili dwóch kierujących po użyciu alkoholu oraz jednego kierowcę w stanie nietrzeźwości.

Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej przed godziną 6:00. Jadąca pojazdem marki Seat, 55-letnia kobieta znajdowała się w stanie nietrzeźwości i miała ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Następny kierowca został zatrzymany na jednej z ulic w Chojnowie. Był to 46-letni mężczyzna, który kierował pojazdem marki Opel mając blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca to 36-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Rover, którego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Chojnowie. Mężczyzna „wydmuchał” 0,13 mg/l alkoholu. Kierowcy stracili już swoje uprawnienia do kierowania. O dalszych losach kierowców zadecyduje Sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara grzywny i kara aresztu.

st. sierż. Anna Tersa