Już w najbliższą sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy przy ul. Piastowskiej 3 odbędzie się Piknik Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu. Przewidziano wiele konkursów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Impreza trwać będzie od godziny 10:00 do 15:00.

W sobotę 18 maja br. od godziny 10:00 do 15:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy przy ul. Piastowskiej 3 odbędzie się Piknik Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad z oddziałem we Wrocławiu.

Partnerami akcji, którzy również zorganizowali ciekawe atrakcje dla wszystkich uczestników to między innymi Nadodrzański Oddział SG, Inspekcja Transportu Drogowego, Krajowa Administracja Skarbowa, Jednostka Operacyjno-Techniczna w Rzeszotarach oraz Ratownictwo Medyczne.

Organizatorzy zaplanowali wiele konkursów i atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Podczas wydarzenia będzie można sprawdzić swój samochód podczas badania na Mobilnej Linii Diagnostycznej. Będzie możliwość obejrzenia z bliska samochodu policyjnego, inspekcyjnego oraz wozu strażackiego. Ratownicy Medyczni zaprezentują, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy.

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się, jakie warunki należy spełniać, chcąc zostać kierowcą zawodowym lub by prowadzić działalność w zakresie transportu drogowego. Będzie można bliżej poznać pracę funkcjonariuszy służby celno – skarbowej. Będzie można usiąść na motocyklu policyjnym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przedstawimy Państwu alkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu, które będzie można założyć. Te oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników pikniku.

Patronem medialnym akcji jest Radio Wrocław.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 

st. sierż. Anna Tersa

Powiązane wiadomości