Wyzwania rynku pracy. Regionalna debata w Legnicy

Z okazji 100-lecia publicznych służb zatrudnienia Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zorganizował w Legnicy (18 kwietnia) spotkanie na temat rynku pracy. Obecny był prezydent Tadeusz Krzakowski.

Uczestnicy debaty omawiali obecne wyzwania stojące przed rynkiem pracy, jego uwarunkowania oraz wykorzystywanie funduszy unijnych, przeznaczonych m.in. na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i dofinansowania do działalności gospodarczej. Dolny Śląsk zalicza się do najbardziej aktywnie działających w sferze zatrudnienia oraz w zwalczaniu bezrobocia.

Tylko w ostatnich 10 latach z pomocy i wsparcia Powiatowych Urzędów Pracy w naszym regionie skorzystało ponad 2,2 mln osób. Blisko milion dzięki temu rozpoczęło pracę. Stopa bezrobocia spadła z 10 do 5,2 proc. Właśnie tyle wynosi ona obecnie w Legnicy. Bardzo dobrą informacją jest również to, że z RPO Województwa Dolnośląskiego i krajowego programu Wiedza, Edukacja, Rozwój w ciągu czterech lat region będzie miał do dyspozycji prawie miliard złotych.

Podobna debata odbyła się już we Wrocławiu, a kolejna będzie w Wałbrzychu.

 

Powrót na listę aktualności