Zderz się z podwójną rzeczywistością w Galerii Ring. Zapraszamy na wystawę

Od dziś (14 marca) w Galerii RING (Rynek 12) czynna jest wystawa legnickich artystów: Jeleny Połujanowej i Jerzego Rodziewicza „Podwójna rzeczywistość – dialog”.

Zobaczymy obrazy, które mimo, że powstają w tej samej pracowni, przedstawiają dwa różne światy artystyczne. Zestawione w jednej przestrzeni ukazują odmienne spojrzenia, temperamenty i dwie różne osobowości. Ale jest coś, co je łączy.

Jak mówią autorzy, obrazy nie zawsze posiadają treści, lecz zawsze są impulsem wywołującym odczucie piękna świata, świata niepozbawionego dramatów, które dodając emocjonalnej ostrości, nie niszczą harmonii całokształtu.

Wystawa zapoczątkuje cykl „Pełną parą”, w którym prezentowana będzie twórczość duetów artystycznych, tworzących również duety życiowe. Prezentując wspólne lub niezależne dokonania par, pragniemy zestawić nie tylko dwa oblicza, rodzaje czy media sztuki, ale również dwa odrębne charaktery, postawy twórcze artystów, których losy splotły się w życiowej wędrówce.

Autorów „Podwójnej rzeczywistości” w życiu prywatnym połączyła miłość do sztuki. Jelena z dalekiej Syberii (praprawnuczka uczestnika powstania styczniowego, zesłanego na Syberii), absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych (Rosja) i Jerzy – artysta z Lwowa (Ukraina), absolwent tamtejszej ASP, powiązany z polskością jak większość lwowiaków, spotkali się jakiś czas temu na plenerze malarskim w Polsce.

Finisaż wystawy odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii RING. Wcześniej z Jeleną Połujanową można spotkać się na prowadzonych przez nią warsztatach malarskich dla dorosłych. Nawiązywać będą  do tytułu i koncepcji ekspozycji. Uczestnicy spotkania stworzą dwa różne wizerunki, odwzorują rzeczywistość na dwa odmienne sposoby, używając dwóch różnych gam kolorystycznych albo „zabarwiając” obraz pozytywnymi lub negatywnymi emocjami. Na warsztaty zapraszamy 22 marca, o godz. 17.00 także do Galerii RING.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne pod numerem (76) 862 09 10. Liczba miejsc ograniczona. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

(Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy)

 

 

 

Galeria zdjęć

Powrót na listę aktualności

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.