Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 35-letniego mieszkańca Chojnowa, który w jednym z mieszkań na terenie Chojnowa pobierał energię elektryczną, poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. Mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież prądu. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie, w wyniku pracy operacyjnej przeprowadzili kontrolę jednego z budynków mieszkalnych na terenie Chojnowa, gdzie zatrzymali 35- letniego mężczyznę, który w jednym z mieszkań pobierał energię elektryczną poprzez nielegalne podłączenie do sieci elektrycznej. W toku wykonanych oględzin policjanci ujawnili amatorską instalację zainstalowaną do jednego z mieszkań. Instalacja była prowizoryczna i groziła zwarciem. Na miejsce funkcjonariusze wezwali pracowników Zakładu Energetycznego, którzy zdemontowali i zaplombowali nielegalne przyłącze.

Jak długo dochodziło do kradzieży prądu oraz jaka jest wartość straty zakładu energetycznego będą obecnie wyjaśniać funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie.

Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Pamiętajmy również, że nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. Amatorsko wykonana instalacja jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

 

st. sierż. Anna Tersa

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.