Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Rozpoczynamy konsultacje dotyczące rozwoju elektromobilności w Legnicy

Od dziś (13 marca) rozpoczynamy konsultacje dotyczące „Strategii rozwoju elektromobilności dla miasta Legnicy”, które potrwają do 4 kwietnia br. Ankieta w formie elektronicznej dostępna jest na stronie,https://konsultacje.legnica.eu/konsultacje/27/51  Natomiast w formie papierowej - w kancelarii Urzędu Miasta Legnicy (plac Słowiański 8) oraz w Wydziale Spraw Obywatelskich w Akademii Rycerskiej (ul. Chojnowska 2) w godzinach pracy urzędu.

Ankieta stanowi pierwszy etap konsultacji społecznych, dotyczących Strategii rozwoju elektromobilności w Legnicy. Jej wyniki będą brane pod uwagę podczas prac nad tym dokumentem.

Nasze miasto ubiega się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (w ramach programu priorytetowego 3.4 „Ochrona atmosfery 3.4. GEPARD II – transport niskoemisyjny”) projektu związanego ze sporządzeniem dokumentu wyznaczającego kierunki działań i przedsięwzięć służących wdrażaniu elektromobilności, czyli m.in. wprowadzaniem pojazdów z napędem elektrycznym i stacjami ich zasilania.

Celem projektu jest wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego, służących rozwojowi elektromobilności. Na bezzwrotne dotacje przeznacza się łącznie 10 mln zł. Realizację programu przewidziano na lata 2018-2019. Wysokość wsparcia jest zależna od wielkości miast. Dla miast wielkości Legnicy wsparcie może wynieść do 100 tys. zł. Nasz wniosek został oceniony pozytywnie na etapie wymogów formalnych.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.