Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Legnica

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej 49- letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Citroen. Jak się okazało mieszkaniec Legnicy miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 15.

12 marca br. na terenie Legnicy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po godz. 16.00 zauważyli kierującego pojazdem marki Citroen, którego zachowanie wzbudzało podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Jak się po chwili okazało, był to 49- leni mieszkaniec Legnicy, który znajdował się w stanie nietrzeźwości, mając ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do lat 15.

 

st. sierż. Anna Tersa


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.